X
top

Bio

1

Skupinu The.Switch založili na Příbramsku v roce 1996 kytarista Michal Novák a baskytarista Pavel Sovička. Po roce fungování se sestava ustálila rozšířená o bubeníka Tomáše Hejlíka a zpěváka Štěpána Šatopleta. Ambiciózní čtveřice začala okamžitě vypouštět do světa nové nahrávky. Od amatérských žánrově nevyprofilovaných demosnímků až po první regulérní album Beautiful v roce 2004. Na tom se již ve velké míře podílel i dvorní textař kapely Jan Jareš, který uvrhl tvorbu příbramáků do ještě větší temnoty. Toto album však odstartovalo strmý vzestup popularity tvrdě crossoverové kapely.

2

Výhry nebo umístění na předních místech hned několika prestižních soutěžích kapel jako např. Jim Beam Music 2004, Jack Daniels Music, Broumovská kytara, Rock Nymburk, Rockfest Dobříš, Cena Óčko TV v kategorii Hard and Heavy a další, zajistily kapele zájem médií ale i mnoha promotérů rockově laděných akcí.

3

Během následujících dvanácti let vychází postupně album Svit, trilogie experimentálních EP zastřešených názvem Na Dosah, výběrové best of album OFF přearanžované do akustické podoby a maxisingl Tětiva, kde se poprvé objevuje i nově příchozí pátý člen kapely Jan TJ Tuček. Výčet nahrávek uzavírá nejvýznamnější počin v historii kapely, eponymní album The.Switch nahrávané v americké kolébce grunge Seattlu a to pod pečlivým dohledem legendárního producenta Johna Goodmansona. Je také první v historii kapely, na kterém pracoval s kapelou nový textař, básník Tomáš Tajchner a bubeník Pavel Němec, který nahradil po 18 letech jednoho z původních členů, Tomáše Hejlíka.

4

Kapela se po celou svou existenci vyznačovala mimořádně zapálenými a oddanými zástupy fanoušků, kteří i v čase nahrávání alba The.Switch spojili své síly a na portálu hithit.cz se složili na natočení The.Faith – profesionálního filmového dokumentu o spolupráci s Johnem Goodmansonem, který následně odvysílala nejvýznamnější česká hudební televize TV Óčko i veřejnoprávní ČT art.

5

The.Switch patří mezi nejzkušenější kapely ve svém žánru díky stovkám odehraných koncertů, festivalových vystoupení, nebo předskakování zahraničním hvězdám jako např. KoRn (Tesla Arena, Praha), Anthrax, Skindred, Karnivool, Disturbed, Crazy Town a mnoho dalších. Dnes, po bezmála třiceti letech od svého založení, jsou již považováni za legendu české klubové scény. Neustálým posouváním svých hranic však stále patří mezi velmi aktivní a progresívní kapely a jsou častou inspirací mnoha začínajícím mladým muzikantům.

© 2024 The.Switch All rights reserved | Design & Dev © 2024 KousekDesign.com